Żydowskie Motywy w Żuławskim Parku Historycznym

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim i Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski zapraszają na pokazy pofestiwalowe 9 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy, który odbył się w kwietniu 2013 r. w warszawskim Kinie Muranów. Nowodworskie pokazy pofestiwalowe odbędą się w dniach 16 – 17 stycznia 2014 r. w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego.  Zobacz PROGRAM

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim i Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski zapraszają na pokazy pofestiwalowe 9 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy, który odbył się w kwietniu 2013 r. w warszawskim Kinie Muranów. 

Nowodworskie pokazy pofestiwalowe odbędą się w dniach 16 – 17 stycznia 2014 r. w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego. W trakcie dwóch dni widzowie będą mogli zobaczyć 11 filmów podzielonych na dwa działy tematyczne. Pierwszy z nich poświęcony zostanie kulturze i tożsamości żydowskiej. Wśród filmów znajdą się m.in. laureat Nagrody im. Antoniego Marianowicza dla najlepszego polskiego filmu; dokument „Tonia i jej dzieci” oraz laureat Warszawskiego Feniksa dla filmu najlepiej obrazującego współczesne życie żydowskie obraz Daniela Edelstyn „Jak odbudować imperium wódki”. Niewątpliwie atrakcją będzie również specjalnie przygotowany przez uczennice i uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim poczęstunek składający się z tradycyjnych potraw żydowskich. 

Drugi dzień pokazów w całości poświęcony zaś zostanie tematyce związanej z II wojną światową, Holocaustem i pamięcią o tych tragicznych wydarzeniach. Wyświetlony zostanie m.in. niezwykle wstrząsający dokument w reżyserii  Chanocha Ze’evi „Dzieci Hitlera”, który na festiwalu nagrodzony został Warszawskim Feniksem za najlepszy film dokumentalny. W przerwie pomiędzy filmami, chcielibyśmy Państwu zaproponować wykład  kierownika działu oświatowego Muzeum Stutthof w Sztutowie p. Marcina Owsińskiego, który opowie o różnych wyobrażeniach Stutthofu w świadomości społeczeństwa. 

Szczegółowy plan pokazów pofestiwalowych 9 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy można zobaczyć na stronach: http://www.zs2ndg.szkolnastrona.pl/  oraz platformie Issuu

Organizatorami pokazów w Nowym Dworze Gdańskim są: Zespół Szkół nr 2, Samorząd Uczniowski ZS 2 oraz Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski. 

Zapraszamy również na stronę internetową Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy: http://www.jewishmotifs.org.pl. 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?