Edukacja

Oferta edukacyjna Żuławskiego Parku Historycznego

Edukacja

Serdecznie zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na lekcje muzealne. Oprócz wiedzy z zakresu edukacji regionalnej, przedstawionej w interesujący i atrakcyjny sposób,  jest to również świetna zabawa. Lekcje częściowo opierają się na eksponatach muzealnych, co pozwala dzieciom łatwiej przyswoić informacje. W pozostałej części wykorzystywany jest sprzęt multimedialny (projektor, laptop, formy: film, prezentacja ), tradycyjne karty pracy dla uczniów oraz materiały plastyczne – by rozwijać również zdolności manualne.

Zajęcia prowadzą: Michalina Rybak – Sumeradzka, Krzysztof Jaworski, Magdalena Wenta-Schulz i Anna Gnyś.

W celu ustalenia terminów zajęć lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:

  • Mariolą Mika 
    lub 
  • Anną Gnyś

Kontakt od wtorku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00) 
tel./fax. 552475733 lub 518263676,
e-mail: biuro@zph.org.pl lub biuro@klubnowodworski.pl.

Materiały do nauki o Żuławach

Wiedza o tym, skąd pochodzimy i jakie są nasze korzenie kulturowe jest niezbędna do ocalenia i trwania elementów dziedzictwa kulturowego, zarówno duchowego, czyli obyczajów i języka, jak i materialnego, na które składają się krajobraz, architektura, sposoby gospodarowania przestrzenią i lokalna wytwórczość. Oddajemy więc do Waszych rąk poradnik metodyczny, związany z Żuławami, z nadzieją, że wśród zebranych przez nas propozycji lekcji, metod aktywizujących, narzędzi technologii informacyjno – komunikacyjnych, każdy znajdzie takie, które polubi i włączy na stałe do własnego warsztatu pracy.

Gra Muzealna "Spacer Żuławską Tryftą"

Pewien mieszkaniec Nowego Dworu
był nieco smutny i nie miał humoru,
ale na stronie muzeum przeczytał,
że można je zwiedzać, grając. Zawitał.
I było warto! Słowo honoru!
Zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców Nowego Dworu, by w niecodzienny sposób poznać historię regionu i miasta. Tylko w Żuławskim Parku Historycznym można spotkać niezwykłych przewodników, którzy w zagadkowy sposób poprowadzą ścieżkami historii i  opowiedzą wiele ciekawostek. Zapraszamy dorosłych i młodzież oraz rodziny z dziećmi. Na uczestników czekają ciekawe nagrody!

Warsztaty Pracowni Kuchni Regionalnej

Dla zainteresowanych zdrową żywnością w regionalnej oprawie organizujemy warsztaty pieczenia chleba, serowarskie, tłoczenia soku z jabłek. 

Warsztaty Ceramiczne

Zajęcia edukacyjne i tworzenie ceramiki w oparciu o dawne wzory. Instruktorem prowadzącym jest Magdalena Wenta-Schulz z Ceramiki z Kącika. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 18:00 – 20:00 (dorośli i dzieci).

Zapisy pod numerem tel. 55 2475733 lub 505433202 lub w biurze Żuławskiego Parku Historycznego (ul. Kopernika 17). Koszt zajęć 60 zł za dwie godziny (zapewniamy materiały i wypał prac).      

Krajowe Centrum Społecznej Edukacji Przeciwpowodziowej

Organizujemy szkolenia z zakresu ochrony przeciwpowodziowej, kultywujemy 600-letnią tradycję żuławskich Związków Wałowych. 

Kino Regionalne w Żuławskim Parku Historycznym

Zgromadziliśmy ponad 20 filmów (historycznych, przyrodniczych, turystycznych i ochronie przeciwpowodziowej), które możemy prezentować gościom podczas zwiedzania Muzeum Żuławskiego, lekcji regionalnych i na życzenie dla grup zorganizowanych.