"Koronczarka" – najnowsza książka Andrzeja Kasperka

Zapraszamy na promocję najnowszej książki Andrzeja Kasperka 15 stycznia 2014r. o godzinie 18.00 w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego. Andrzej Kasperek (1958) nauczyciel, pisarz, badacz literatury. Autor tomu Back in the DDR i inne opowiadania (2010), który znalazł się w Finale Nagrody Literackiej Gdynia 2011. Opublikował też tom esejów Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie (2013). Stale publikuje w kwartalniku społeczno-kulturalnym Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja”, gdyńskim kwartalniku „Bliza” i „Dzienniku Bałtyckim”. Prezentowany zbiór kontynuuje niektóre znane czytelnikom wątki, ale przynosi też nowe tematy: zagładę gdańskich Żydów, exodus Niemców w 1945, opowieść o matce Czesława Miłosza.

""Zapraszamy na promocję najnowszej książki Andrzeja Kasperka 15 stycznia 2014r. o godzinie 18.00 w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego.
Andrzej Kasperek (1958) nauczyciel, pisarz, badacz literatury. Autor tomu Back in the DDR i inne opowiadania (2010), który znalazł się w Finale Nagrody Literackiej Gdynia
2011. Opublikował też tom esejów Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie
(2013). Stale publikuje w kwartalniku społeczno-kulturalnym Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja”, gdyńskim kwartalniku „Bliza” i „Dzienniku Bałtyckim”. Prezentowany zbiór kontynuuje niektóre znane czytelnikom wątki, ale przynosi też nowe tematy: zagładę gdańskich Żydów, exodus Niemców w 1945, opowieść o matce Czesława Miłosza.

O debiucie literackim Andrzeja Kasperka Back in the DDR… pisano: „Zdumiewająco nieosobiste to świadectwo, a dzięki temu ciekawe i dające do myślenia. …jest coś fascynującego w tej książce…” (Dariusz Nowacki)
„Dawno nie czytałem równie dojrzałego debiutu literackiego. Dwadzieścia, kunsztownych stylistycznie, opowiadań…” (Jerzy Wolak)
„…piękna, melancholijna książka… To niezwykle wyważony opis, w którym tęsknota przełamana jest zgryźliwością, a refleksyjność łączy się z ironią”. (Maciej Robert)
„Płaski raj z Putinem we mgle…” (Tomasz Zbigniew Zapert)
„Ironia i poczucie humoru autora – równe jego zmysłowi obserwacji – gwarantują dobrą lekturę”. (Paweł Huelle)

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?