Pracownie

Zespoły i pracownie

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski – zarządca Żuławskiego Parku Historycznego – Organizacja Pożytku Publicznego zajmująca się ochroną dziedzictwa kulturowego delty Wisły.

Zapraszamy do działania w zespołach i pracowniach.

Kontakt:

Pracownia Ceramiczna – zajęcia edukacyjne i tworzenie ceramiki w oparciu o dawne wzory. Instruktorem prowadzącym jest Magdalena Wenta – Schulz. Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 18:00-20:00 (dorośli i dzieci). Zapewniamy materiały, narzędzia oraz wypał prac. Koszt pojedynczych zajęć wynosi 60 zł. 

Centrum Edukacji Regionalnej – przygotowanie i realizacja regionalnej oferty edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych w oparciu o zasoby Muzeum Żuławskiego  i współpracę z instytucjami, stowarzyszeniami zajmującym się ochroną dziedzictwa kulturowego delty Wisły.

Pracownia Kuchni Regionalnej – zapraszamy na cykliczne warsztaty serowarskie, warzenia domowego piwa czy pieczenia chleba. Organizujemy również warsztaty dla grup zorganizowanych – cena zależna jest od liczby uczestników. Zapraszamy do kontaktu. 

Pracownia rękodzieła dla dorosłych – zapraszamy na warsztaty rękodzieła dla grup zorganizowanych. Oferta w przygotowaniu. 

Krajowe Centrum Społecznej Edukacji Przeciwpowodziowej – szkolenia z zakresu ochrony przeciwpowodziowej, kultywowanie 600-letniej tradycji żuławskiego samorządu wodnego.

Salwinia Ekoklub – grupa zajmująca się działaniami ekologicznymi, zachowaniem dziedzictwa naturalnego delty Wisły.