Wystawa "Mój dom 1930"

Zapraszamy na wystawę „Mój dom 1930”. Wernisaż wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski otwarty dla mieszkańców odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym (ul. Kopernika 17, Nowy Dwór Gdański) w niedzielę 15 października 2017 roku o godz. 17:00. Słowo wprowadzające do wystawy wygłosi literat, regionalista dr Andrzej Kasperek.  

„Mój dom”, tak swój album w 1930 roku zatytułowała Ingeborg Markfeldt, dawna mieszkanka przedwojennego Tiegenhofu. Jej rodzinny dom mieścił się przy Vorhofstraße 49. Znajdujące się w albumie fotografie są niezwykłą podróżą w świat życia codziennego dawnych mieszkańców stolicy Delty Wisły. Przedstawiają one pomieszczenia, meble, przedmioty codziennego użytku oraz miasto oczyma 24 letniej dziewczyny. To sentymentalna podróż autorki fotografii w świat poezji oraz architektury i sztuki okresu dwudziestolecia międzywojennego To także obraz utraconego miasta i rodzinnego domu, który pragniemy Państwu pokazać na wystawie zatytułowanej „Mój Dom 1930”. Wernisaż wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klub Nowodworski otwarty dla mieszkańców odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym (ul. Kopernika 17, Nowy Dwór Gdański) w niedzielę 15 października 2017 roku o godz. 17:00. Słowo wprowadzające do wystawy wygłosi literat, regionalista dr Andrzej Kasperek. 

Ekspozycję będzie można oglądać od 15-21 października 2017 r. w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego w godzinach pracy muzeum. Szkoły chcące przybyć na wystawę proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 55 247 57 33. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?