Sprzątanie Tugi – relacja z akcji

Poranek ostatniej soboty lata to doskonały czas na to by zrobić coś dla naszej rzeki, jak się okazało nie tylko my tak myślimy. Prawie sześćdziesięciu wolontariuszy – uczniów lokalnych szkół, strażaków, mieszkańców, członków Klubu Nowodworskiego wzięło udział w akcji sprzątania rzeki Tugi. Przez trzy godziny, w obrębie miasta grupy piesze i na łodziach zbierały śmieci na brzegach i na wodzie. Jak zwykle pojawiły się ciekawe znaleziska m.in. list w butelce z lipca 2011 roku z prośbą o kontakt jeśli ktoś znajdzie niebieski basen, który przy mocnym powiewie wiatru wpadł do Tugi i odpłynął… Galeria

Poranek ostatniej soboty lata to doskonały czas na to by zrobić coś dla naszej rzeki, jak się okazało nie tylko my tak myślimy. Prawie sześćdziesięciu wolontariuszy – uczniów lokalnych szkół, strażaków, mieszkańców, członków Klubu Nowodworskiego wzięło udział w akcji sprzątania rzeki Tugi. Przez trzy godziny, w obrębie miasta grupy piesze i na łodziach zbierały śmieci na brzegach i na wodzie. Jak zwykle pojawiły się ciekawe znaleziska m.in. list w butelce z lipca 2011 roku z prośbą o kontakt jeśli ktoś znajdzie niebieski basen, który przy mocnym powiewie wiatru wpadł do Tugi i odpłynął… Basenu nie znaleźliśmy ale za to wyłowiliśmy żółty, dziecięcy rowerek, części karoserii zielonego samochodu i trochę niekompletną lodówkę. Po sprzątaniu zaprosiliśmy wszystkich uczestników akcji na wspólny posiłek regeneracyjny przy grillu. Pomimo cyklicznych społecznych akcji sprzątania rzeki widzimy że jeszcze wiele do zrobienia, lecz cieszy nas to że mieszkańcy coraz bardziej zwracają się w stronę rzeki, coraz więcej jest zadbanych zejść, pomostów i przycumowanych przy nich łódek. 

Dziękujemy za pomoc w organizacji i udział w sprzątaniu: mieszkańcom, uczniom i nauczycielom Zespołowi Szkół nr 1 i Zespołowi Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Gimnazjum w Kmiecinie, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, Przedsiębiorstwu Robót Sanitarno-Porządkowych, Gminie Nowy Dwór Gdański. Dziękujemy za wsparcie finansowe Firmie EKO-PUNKT Organizacja Odzysku S.A.

Galeria

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?