PROWINCJA w Żuławskim Parku Historycznym

Warto zajrzeć do nowego numeru "Prowincji" – Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław. W już dziewiątym, numerze czytelnicy znajdą m.in. fragmenty nowego opowiadania Andrzeja Kasperka "Spopielałe włosy Sulamitki". Esej o twórczości Stanisława Modrzewskiego, ciągle zbyt mało znanego piewcy Żuław. Wiesław Olszewski opisuje "Żuławski wątek berlinki" a Maciej Grochowski wspomina swoją wyprawę "Kajakiem po Drwęcy". Wiginia Węglińska z Muzeum Stutthof  napisała o "Resocjalizacji w miejscu pamięci". Leszek Sarnowski zrecenzował książkę "Żuławy okiem badaczy". To tylko kilka artykułów z nowego numeru, tematycznie związanych z Żuławami. Ciekawych lektur jest w nim dużo więcej. W piątek 19 października 2012 roku o godz. 17.00 w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się spotkanie promocyjne – będzie można spotkać autorów współpracujących z kwartalnikiem, zgłosić swoje propozycje artykułów, kupić aktualny i archiwalne numery pisma. Serdecznie zapraszamy!  

Warto zajrzeć do nowego numeru "Prowincji" – Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław. W już dziewiątym, numerze czytelnicy znajdą m.in. fragmenty nowego opowiadania Andrzeja Kasperka "Spopielałe włosy Sulamitki". Esej o twórczości Stanisława Modrzewskiego, ciągle zbyt mało znanego piewcy Żuław. Wiesław Olszewski opisuje "Żuławski wątek berlinki" a Maciej Grochowski wspomina swoją wyprawę "Kajakiem po Drwęcy". Wiginia Węglińska z Muzeum Stutthof  napisała o "Resocjalizacji w miejscu pamięci". Leszek Sarnowski zrecenzował książkę "Żuławy okiem badaczy". To tylko kilka artykułów z nowego numeru, tematycznie związanych z Żuławami. Ciekawych lektur jest w nim dużo więcej.
W piątek 19 października 2012 roku o godz. 17.00 w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się spotkanie promocyjne – będzie można spotkać autorów współpracujących z kwartalnikiem, zgłosić swoje propozycje artykułów, kupić aktualny i archiwalne numery pisma. Serdecznie zapraszamy!

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?