Premiera filmu "Tajemnice Miasta"

Już w najbliższą sobotę, 12 września zapraszamy na premierę online najnowszej produkcji Klubu Nowodworskiego. O godzinie 18:00 na naszym kanale w serwisie Youtube zaprezentujemy film dokumentalny w konwencji wirtualnego spaceru po Nowym Dworze Gdańskim pt. “Tajemnice Miasta”.  Obejrzyj na YouTube    

Produkcja to jedno z działań z okazji obchodów 450 rocznicy powstania Stolicy Żuław. Ale tym spacerem chcemy również przypomnieć o innej ważnej dacie. Dokładnie 140 lat temu, we wrześniu 1880 roku, Nowy Dwór Gdański otrzymał prawa miejskie.

W rolę przewodnika w filmie, który odkryje przed widzami wiele ciekawych tajemnic Stolicy Żuław, wcieli się historyk Łukasz Kępski. Przybliży on mieszkańcom zadziwiające historie miejsc, na pozór bardzo dobrze im znanych. Wśród poruszanych w filmie zagadnień pojawi się m.in. przemysł, życie codzienne mieszkańców i sprawy administracyjne miasta.

Za kamerą naszej nowej produkcji ponownie stanął fantastyczny Krzysztof Kowalski, z którym mieliśmy przyjemność tworzyć "Duchy Miasta", autor programu Krzy.K. sPokoju.

Wirtualny spacer to jedno z naszych działań w ramach projektu “Świętujmy w sieci! 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Kultura w Sieci.

 

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?