Historyczny spacer po Stolicy Żuław. Trwają prace nad naszą nową produkcją

Przygotowujemy nowy film o historii naszego miasta. Tym razem zaprosimy Was na historyczny spacer po Nowym Dworze Gdańskim. Postaramy się pokazać Wam codzienne, zapewne dobrze już znane miejsca z trochę innej strony.         

Wirtualny spacer po Nowym Dworze Gdańskim to jedno z działań realizowanych w ramach projektu “Świętujmy w sieci! 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego” w ramach programu "Kultura w sieci" Narodowego Centrum Kultury.

W rolę przewodnika, który odkryje przed widzami wiele ciekawych tajemnic Stolicy Żuław, wcieli się historyk Łukasz Kępski. Wyruszy on w wirtualny spacer po Stolicy Żuław i przybliży mieszkańcom zadziwiające historie miejsc, na pozór bardzo dobrze im znanych. Wśród poruszanych w filmie zagadnień pojawi się m.in. przemysł, życie codzienne mieszkańców i sprawy administracyjne miasta.

Za kamerą naszej nowej produkcji ponownie stanął fantastyczny Krzysztof Kowalski, z którym mieliśmy przyjemność tworzyć "Duchy Miasta", autor programu Krzy.K. sPokoju.

Gotowy spacer zostanie bezpłatnie udostępniony na kanale Klubu Nowodworskiego w serwisie Youtube. Materiał będzie przystosowany również dla osób niesłyszących.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci.

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?