Powstańcy listopadowi na Żuławach – czyli polskie drogi do niepodległości.

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza na wykład – Powstańcy listopadowi na Żuławach – czyli polskie drogi do niepodległości  11 listopada 2014 r. godz. 11.30. Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego. O przyczynach i początku powstania, armiach walczących stron, działaniach wojennych, bitwach i dowódcach,  internowaniu polskich żołnierzy w Prusach, pamiętnikach powstańczych, wspomnieniach z pobytu powstańców na Żuławach, w Elblągu i w Wisłoujściu, stosunku Niemców do polskich żołnierzy, masakrze w Fiszewie tudzież drodze powstańców na emigrację – opowie dr Dariusz Piasek.  

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza na wykład historyka dr. Dariusza Piaska Powstańcy listopadowi na Żuławach – czyli polskie drogi do niepodległości  11 listopada 2014 r. godz. 11.30. Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego.
O przyczynach i początku powstania, armiach walczących stron, działaniach wojennych, bitwach i dowódcach,  internowaniu polskich żołnierzy w Prusach, pamiętnikach powstańczych, wspomnieniach z pobytu powstańców na Żuławach, w Elblągu i w Wisłoujściu, stosunku Niemców do polskich żołnierzy, masakrze w Fiszewie tudzież drodze powstańców na emigrację – opowie dr Dariusz Piasek.

 Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości.
10.00 Msza Święta w intencji ojczyzny i miasta Nowy Dwór Gdański w Parafii Przemienienia Pańskiego,
 10.45 Przemarsz pod pomnik w hołdzie poległym i pomordowanym za wolną i niepodległą ojczyznę (skwer między ulicami Wejhera i Sikorskiego),
 11.00 Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem,
 11.30 Otwarte spotkanie dla mieszkańców "Powstańcy listopadowi na Żuławach – czyli polskie drogi do niepodległości w Żuławskim Parku Historycznym (Kopernika 17).
 12.30 Premierowy pokaz filmu "Z dziejów polskiej tolerancji – mennonici na Żuławach".

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?