Zapraszamy na lekcje muzealne

Lekcje muzealne w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim stają się coraz bardziej popularną formą poznawania historii regionu. Sala strychowa Muzeum Żuławskiego zastępuje klasę szkolną, a eksponaty- typowe szkolne pomoce naukowe. Od maja do grudnia minionego roku w lekcjach organizowanych w muzeum wzięło udział ponad 300 osób. Z początkiem roku w zajęciach uczestniczyło kolejne 120 osób. Wśród gości znaleźli się uczniowie i przedszkolaki z Nowego Dworu Gdańskiego, Krynicy Morskiej, Gdańska, Nowego Stawu, Marzęcina, Marynów.

Lekcje muzealne w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim stają się coraz bardziej popularną formą poznawania historii regionu. Sala strychowa Muzeum Żuławskiego zastępuje klasę szkolną, a eksponaty- typowe szkolne pomoce naukowe. Od maja do grudnia minionego roku w lekcjach organizowanych w muzeum wzięło udział ponad 300 osób. Z początkiem roku w zajęciach uczestniczyło kolejne 120 osób. Wśród gości znaleźli się uczniowie i przedszkolaki z Nowego Dworu Gdańskiego, Krynicy Morskiej, Gdańska, Nowego Stawu, Marzęcina, Marynów. Najczęściej opiekunowie grup wybierali tematy: „Jak wygląda strój żuławski?”, „Nowy Dwór Gdański sprzed lat” oraz „Osadnictwo powojenne na Żuławach”. Z kolei eksponatami wzbudzającymi największe emocje (zwłaszcza wśród przedszkolaków) nadal pozostają żelazka z duszą, froterka do podłóg, cyrkiel stolarski i prawidła do butów, czyli rzeczy funkcjonalne, ale we współczesnych domach już niespotykane.
Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne, a uczestnicy opłacają jedynie bilet wstępu do Muzeum Żuławskiego (2 zł). Chętni mogą zapisywać się na lekcje muzealne pod numerami: 55 247 57 33 oraz 518350563.
Więcej o ofercie edukacyjnej Żuławskiego Parku Historycznego można znaleźć w zakładce „Edukacja”.

dodano 08-02-2012

""""

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?