Wirtualne Dni Otwarte Żuławskich Zabytków 2020

Co roku w ostatni weekend czerwca, Klub Nowodworski oraz właściciele obiektów zabytkowych zapraszali mieszkańców i turystów do zwiedzenia Żuław, w ramach Dni Otwartych Żuławskich Zabytków. W tym roku z powodu światowej pandemii zakaźnej choroby COVID-19, postanowiliśmy przenieść nasze święto do internetu i stworzyć wirtualny przewodnik po Żuławach. Wirtualny przewodnik po Żuławach        

W ramach Dni Otwartych Żuławskich Zabytków, przez dwa dni, uczestnicy wydarzenia mogli odwiedzić wiele ciekawych i szczególnych dla historii regionu miejsc, często na co dzień niedostępnych. Ze względu na stan epidemii, mając na względzie bezpieczeństwo właścicieli i zarządców obiektów zabytkowych, postanowiliśmy w tym roku nie organizować Dni Otwartych w dotychczasowej formule. Gdybyśmy zdecydowali się na organizację naszego święta w tradycyjnej formie, mogłoby wiązać się to z narażeniem zdrowia zarówno gości, jak i właścicieli oraz zarządców udostępnianych zabytków.

W tym roku w ramach Otwartych – Zamkniętych Dni, Klub Nowodworski przygotował wirtualny przewodnik po Żuławach. W aplikacji izi.travel powstała trasa “Wirtualnych Dni Otwartych Żuławskich Zabytków 2020”. Zamieściliśmy w nim blisko 30 obiektów, które otworzyły się dla zwiedzających w ubiegłym roku.

Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych informacji, zdjęć oraz kontakty do obiektów, które prowadzą na co dzień działalność, jak np. dom podcieniowy w Marynowach oferujący noclegi czy gospoda Mały Holender w Żelichowie. Z naszej strony to kolejne podziękowanie i forma wyróżnienia dla współpracujących z nami właścicieli i zarządców zabytkowych, żuławskich obiektów. Warto podkreślić, że ich udział i zaangażowanie w przygotowanie Dni Otwartych Żuławskich Zabytków jest całkowicie wolontarystyczne.

Przewodnik “Wirtualne Dni Otwarte Żuławskich Zabytków 2020” to doskonały materiał aby nie tylko wirtualnie zwiedzić Żuławy, ale również zaplanować sobie indywidualną trasę wizyty w krainie delty Wisły. Chcemy aby to narzędzie odpowiadało potrzebom zarówno turystów, jak i właścicieli obiektów, dlatego zachęcamy do zgłaszania nam nowych miejsc, zdjęć, informacji, które wzbogacą zasoby tego wirtualnego przewodnika.

Życzymy miłego zwiedzania najpiękniejszych śladów kultury materialnej na Żuławach!

Przewodnik powstał w ramach projektu "450 lat Nowego Dworu Gdańskiego" przy wsparciu finansowym Gminy Nowy Dwór Gdański.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?