Premiera filmu "Duchy Miasta. 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego"

W sobotę 30 maja zapraszamy na wirtualną premierę filmu "Duchy Miasta. 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego". Początek o godz. 19:00 na kanale Klubu Nowodworskiego w serwisie YouTube. Oglądaj film na YouTube>>      

Film, który przygotowaliśmy razem z Żuławskim Ośrodkiem Kultury to jedna z zaplanowanych atrakcji, którymi celebrujemy 450 rocznicę powstania naszego miasta, która przypada w tym roku.

Co roku, w czasie nowodworskiej nocy muzeów mieszkańcy mogą bezpłatnie zwiedzić Muzeum Żuławskie. Bez ich obecności po prostu nie wyobrażaliśmy sobie tego święta. Dlatego gdy tylko pojawiła się informacja, że w tym roku nie będziemy mogli ich zaprosić, zaczęliśmy szukać alternatywnego sposobu na wspólne spotkanie z historią Żuław.

Stąd pomysł na wirtualne zwiedzanie wystawy. Zaczęliśmy się jednak zastanawiać kto powinien wcielić się w rolę przewodnika. A któż lepiej będzie znał historię Nowego Dworu Gdańskiego i dawnych Nowodworzan niż oni sami. Dlatego rolę przewodników i głównych bohaterów naszego filmu powierzyliśmy duchom naszego miasta – dawnym mieszkańcom, którzy przez wieki budowali świetność stolicy Żuław.

Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Gmina Nowy Dwór Gdański w ramach projektu "450 lat Nowego Dworu Gdańskiego".

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?