"Tajemnice Chłodnego Morza" – pokonkursowa wystawa Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną

 „Wyspa Skarbów” oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zorganizowały Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Tematem zmagań tegorocznej, siódmej edycji konkursu na ekslibris było morze, chłodne, zimne, nieprzystępne. Budzące strach, zagrożenie i obojętność z jednej, z drugiej strony fascynację, nostalgię i przedmiot pożądania. Wystawę można oglądać: 06.02.2015 – 28.02.2015 w Żuławskim Parku Historycznym, ul. Kopernika 17, Wstęp wolny.      

 „Wyspa Skarbów” oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Fundacja Wspólnota Gdańska zorganizowały Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Tematem zmagań tegorocznej, siódmej edycji konkursu na ekslibris było morze, chłodne, zimne, nieprzystępne. Budzące strach, zagrożenie i obojętność z jednej, z drugiej strony fascynację, nostalgię i przedmiot pożądania. To przyczynek do poznania jego tajemnic skrywanych w głębinach morskich, wrakach okrętów, bajecznych skarbów, morskich potworów etc. Morze to paleta barw i odcieni, które inspirowały słynnych artystów
Na Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną pt. „Tajemnice Chłodnego Morza” ogłoszony w lutym 2014 r. odpowiedziało 182 autorów z całego świata min.: Chin, Tajlandii, Argentyny, USA, Meksyku, Rosji, Urugwaju, krajów europejskich. Profesjonalni twórcy i amatorzy nadesłali 516 prac. Najlepsze z nich mogą Państwo obejrzeć na prezentowanej wystawie.
Wystawę można oglądać: 06.02.2015 – 28.02.2015
Żuławski Park Historyczny, ul. Kopernika 17, Nowy Dwór Gdański
Wstęp wolny

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?