Relacja ze szkolenia dla nauczycieli i regionalistów

W dniach 26 – 28 września w Żuławskim Parku Historycznym odbyła się druga tura szkoleń dla nauczycieli i regionalistów w ramach projektu „Żuławy. Lubię to!”. Podobnie jak miało to miejsce w sierpniu w warsztatach przygotowanych przez Klub Nowodworski wzięło udział kilkanaście osób.  W trakcie trzech dni rozmawialiśmy o tym jak skutecznie promować region, jak powinny wyglądać badania socjologiczne wśród mieszkańców Żuław oraz jak zajmować się tworzeniem profesjonalnie narracji historycznej

W dniach 26 – 28 września w Żuławskim Parku Historycznym odbyła się druga tura szkoleń dla nauczycieli i regionalistów w ramach projektu „Żuławy. Lubię to!”. Podobnie jak miało to miejsce w sierpniu w warsztatach przygotowanych przez Klub Nowodworski wzięło udział kilkanaście osób.  W trakcie trzech dni rozmawialiśmy o tym jak skutecznie promować region, jak powinny wyglądać badania socjologiczne wśród mieszkańców Żuław oraz jak zajmować się tworzeniem profesjonalnie narracji historycznej.  Po raz kolejny od strony praktycznej nasi trenerzy pokazali uczestnikom szkolenia, jak wykorzystać nowoczesne technologie informacyjne, aby nauczać i promować region. Duże zainteresowanie wzbudziły szczególnie interaktywne zdjęcia, które wykorzystać można zarówno podczas lekcji w szkole, jak i w muzeum.

Trenerami podczas warsztatów byli: Katarzyna Sędek ze Studia Delta, dr Wiesława Duży z Głównego Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy / Uniwersytet Śląski w Opawie , dr Dariusz Piasek – historyk regionalista oraz Marzena Bernacka – Basek i Łukasz Kępski nauczyciele z nowodworskich szkół ponadgimnazjalnych, członkowie Klubu Nowodworskiego.

Dwa szkolenia dla nauczycieli i pasjonatów regionu są jednym z etapów przygotowawczych do realizacji zadań merytorycznych w ramach projektu „Żuławy. Lubie to!”. Miały one na celu wyłonienie grupy liderów, którzy wraz z uczniami i wolontariuszami przez najbliższe da lata będą pracować nad ankietami, inicjatywami społecznymi oraz opracują narzędzia do edukacji regionalnej.

Już wkrótce pojawią się kolejne informacje na temat działań w ramach projektu. 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?