Pszczoła o kwiaty woła – kampania społeczna dla ochrony pszczół

Seminarium ma nam przybliżyć problem masowego ginięcia pszczół, podpowiedzieć jak w prosty sposób możemy przyczynić się do ochrony pszczół. W czasie seminarium odbędzie się również degustacja miodów. Seminarium skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszej Gminy mających przydomowe ogródki i tych, którzy dopiero szukają inspiracji do ich założenia, rolników, działkowiczów oraz każdej osoby zainteresowanej tym ciekawym tematem. Zapraszamy 28 kwietnia 2015 r. (wtorek) 10.30 – Sala Dwukolumnowa w Żuławskim Parku Historycznym ul. Kopernika 17 w Nowym Dworze Gdańskim.  

""Seminarium ma nam przybliżyć problem masowego ginięcia pszczół, podpowiedzieć jak w prosty sposób możemy przyczynić się do ochrony pszczół. W czasie seminarium odbędzie się również degustacja miodów. Seminarium skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszej Gminy mających przydomowe ogródki i tych którzy dopiero szukają inspiracji do ich założenia, rolników, działkowiczów oraz każdej osoby zainteresowanej tym ciekawym tematem. Pamiętajmy, że pszczoły odpowiadają za zapylanie 70% gatunków roślin uprawnych i ich wyginięcie może zachwiać całkowicie system żywienia na całym świecie.
Zapraszamy
28 kwietnia 2015 r. (wtorek) 10.30 – Sala Dwukolumnowa w Żuławskim Parku Historycznym ul. Kopernika 17 w Nowym Dworze Gdańskim
                                                                                                                                                    
Program seminarium
10.30 Rejestracja uczestników.
11.00 Otwarcie seminarium –    Tomasz Szczepański – Zastępca Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.
11.15- 12.45 Wykład -Jak pomóc pszczołom – dr inż. Maciej Siuda – Katedra        Pszczelarstwa   Uniwersytet Warmińsko – Mazurski.
Przerwa
13.00-14.00     Z pszczelej pasieki – opowieści pszczelarza.
14.00 – 15.00 Pytania i odpowiedzi z udziałem wykładowców – degustacja miodów.

Seminarium organizowane w ramach projektu „Pszczoła o kwiaty woła- kampania społeczna dla ochrony pszczół”.
Korzystamy z  dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?