Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę – Drzewko za kasztany i żołędzie

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” wraz z partnerami – Nadleśnictwem Elbląg, Kołem Łowieckim nr 7 Sokół z Gdańska, pod patronatem „Dziennika Bałtyckiego", we współpracy z Żuławskim Parkiem Historycznym po raz kolejny organizują akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.        

""Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” wraz z partnerami – Nadleśnictwem Elbląg, Kołem Łowieckim nr 7 Sokół z Gdańska, pod patronatem „Dziennika Bałtyckiego", we współpracy z Żuławskim Parkiem Historycznym po raz kolejny organizują akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.
Akcja weszła już na stałe do grafiku działań z zakresu edukacji ekologicznej, a tematyka dokarmiania zwierząt cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. W tym roku, nie czekając na nasze zaproszenie, w wielu szkołach dzieci same zaczęły przynosić karmę dla leśnych przyjaciół. Nasi pracownicy jeżdżą już do szkół na terenie Parku i otuliny, zabezpieczając zebrane kasztany i żołędzie. Karmę z pozostałej części powiatu nowodworskiego, będzie można oddać 20 października 2016 r. w godzinach 10.00-13.00 na placu przy Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim. Tu pracownicy Parku, leśnicy oraz myśliwi będą prowadzili pogadanki i odpowiadali na pytania, dotyczące zasad dokarmiania i biologii życia zwierząt leśnych. Za oddane żołędzie, kasztany czy też orzechy będzie można otrzymać drzewko lub krzew. W ramach akcji można się też umówić na spotkanie z pracownikiem Parku, który przybliży tematykę akcji.
Gdzie należy zbierać kasztany i żołędzie? Najlepiej z domowych podwórek, poboczy dróg w obszarach zabudowanych, zadrzewień o charakterze parkowym, ale takich, gdzie na pewno nie mają wstępu dzikie zwierzęta. W takich miejscach nasiona po prostu się zmarnują. Nie zbieramy natomiast karmy w środowisku naturalnym – wszędzie tam, gdzie zwierzęta korzystają z pokarmu należy go pozostawić.
Akcja dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?