Mennonici. Życie codzienne od kuchni – promocja książki Wojciech Marchlewskiego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kuchnią menonitów 19 września 2014 r. o godz. 18:00  w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim. Wojciech Marchlewski opowie o swojej nowej książce „Mennonici. Życie codzienne od kuchni”, w której liczne zebrane przepisy w ciekawy sposób przedstawiają źródła i migracje tradycji kulinarnej zakorzenionej w XVI w. na podmokłych terenach Rzeczypospolitej. Dla uczestników przygotowana jest również niespodzianka – pokaz kulinarny i degustacja przygotowanych przez autora potraw.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kuchnią menonitów 19 września 2014 r. o godz. 18:00
w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim

Wojciech Marchlewski opowie o swojej nowej książce „Mennonici. Życie codzienne od kuchni”, w której liczne zebrane przepisy w ciekawy sposób przedstawiają źródła i migracje tradycji kulinarnej zakorzenionej w XVI w. na podmokłych terenach Rzeczypospolitej. Dla uczestników przygotowana jest również niespodzianka – pokaz kulinarny i degustacja przygotowanych przez autora potraw.

Mennonici, członkowie anabaptystycznego ruchu religijnego, przybyli na Żuławy z Niderlandów na początku szesnastego wieku. Zachowywali surowe obyczaje i zasady życia, nie uznawali służby wojskowej, nie przyjmowali urzędów, nie przysięgali… Uciekając przed prześladowani znaleźli tutaj swoją nową ojczyznę. Doceniono ich umiejętności w zakresie osuszania i zagospodarowywania żyznych i urodzajnych, ale podmokłych gruntów. Ciężka praca przynosiła wspaniałe efekty: kolejnym pokoleniom coraz większe bogactwo, a Żuławom nadzwyczajny rozwój gospodarczy. 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?