Koncert kanadyjskiej wokalistki Geeta

11 września 2014 roku w Żuławskim Parku Historycznym o godzinie 20:00 odbędzie się koncert kanadyjskiej wokalistki Geeta. To niezwykła podróż w świat muzyki elektronicznej, w której widać inspiracje takimi artystami jak Bjork. Występ Geeta poprzedzi koncert sztumskiej grupy EjPiEj. Bilety w cenie 20 zł będą do nabycia w przed koncertem.    

""11 września 2014 roku w Żuławskim Parku Historycznym o godzinie 20:00 odbędzie się koncert kanadyjskiej wokalistki Geeta. To niezwykła podróż w świat muzyki elektronicznej, w której widać inspiracje takimi artystami jak Bjork. Występ Geety poprzedzi koncert sztumskiej grupy EjPiEj. Bilety w cenie 20 zł będą do nabycia w przed koncertem. Organizatorem koncertu jest Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Gdańskim.

Kanadyjska artystka zagra koncerty w Warszawie, Nowym Dworze Gdańskim, Sztumie i Kwidzynie. Artystka przyjeżdża na zaproszenie Stowarzyszenia Promocji Kultury UndergroundKwidzyn.pl.

W trakcie polskiej mini trasy jako suporty wystąpią Lil Ironies (w Warszawie ) i sztumska formacja EjPiEj (w pozostałych miastach ). Koncerty będą promować najnowszy album kanadyjki oraz świeże wydawnictwo EjPiEj. 

GEETA to wokalistka, producentka i poetka z Montrealu. Mówi o dźwiękach, które tworzy, że są prawdziwe, delikatne i surowe. Inspiruje się wolnością, szaleństwem, sztuką , ludźmi i życiem. Performerka występuje na różnego rodzaju scenach- od klubów, poprzez teatry, pokazy moda, aż po duże festiwale. Jej występy to mocne transowe show łączące elektronikę z graniem na żywo oraz surrealistyczną poezję z ekspresyjnym i melancholijnym śpiewem. Geeta- wokalistka o imponujących możliwościach- wykorzystuje głos jako dodatkowy instrument, tworząc z pomocą analogowych efektów kolory, tekstury oraz odrealnione pejzaże dźwiękowe. 

Niewielką część jej twórczości można znaleźć na jej stronie internetowej:  http://www.geeta.ca/

Artystka współpracowała z wieloma twórcami z dziedzin muzyki, filmu oraz video. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Glastonbury Festival, New Cinema Festival, Fringe Pop Festival oraz innych. Otrzymała grant na produkcję muzyki teatralnej od Quebec Council of Arts. W 2013r. była zaproszona do współpracy muzyczno- producenckiej do Erywania przez Armenia Arts and Cultural Studies Laboratory. W Montrealu współpracuje z chórem Art and Muse. 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?