Lekcje i warsztaty w Żuławskim Parku Historycznym

Wrześniowy powrót dzieci i młodzieży do szkół i przedszkoli  zawsze oznacza dla nas spore ożywienie na polu edukacyjnym. Gościmy u nas grupy nowodworskie, żuławskie, ale również coraz częściej trójmiejskie. Co przyciąga dzieci, młodzież i nauczycieli do Żuławskiego Parku Historycznego? Oczywiście nasza bogata oferta edukacyjna.  .

Wrześniowy powrót dzieci i młodzieży do szkół i przedszkoli  zawsze oznacza dla nas spore ożywienie na polu edukacyjnym. Gościmy u nas grupy nowodworskie, żuławskie, ale również coraz częściej trójmiejskie.Co przyciąga dzieci, młodzież i nauczycieli do Żuławskiego Parku Historycznego? Oczywiście nasza bogata oferta edukacyjna. 
Dlaczego? Ponieważ jest warsztatowo, interesująco, nowocześnie, manualnie, kolorowo i po żuławsku.
                    Najmłodsi chętnie korzystają w warsztatu pieczenia chleba, robienia masła i sera. Te zajęcia wspierane są lekcją teoretyczną o tym, jak powstaje chleb: od ziarenka do bochenka. Zachęcamy najmłodszych, by zmielili ziarna na mąkę, rozpoznawali rodzaje ziaren, poznawali dawne zawody, związane z powstawaniem chleba. Dla nieco starszych dzieci mamy przygotowane gry edukacyjne na tabletach, które w sposób lekki, łatwy i przyjemny utrwalą zdobytą wiedzę. Dbają o to nasze prowadzące nauczycielki i animatorki: Michalina Rybak-Sumeradzka i Magdalena Bukowska. Zawsze z pomysłami, artystycznym zacięciem i cierpliwością do dzieci.
          Same warsztaty, prowadzone przez Krzysztofa Jaworskiego, cieszą się ogromną popularnością, przyciągają nawet przedszkola i szkoły z Trójmiasta. Tajemnicą udanych zajęć jest osobowość naszego mistrza kulinarnego. Nie uchylimy rąbka tajemnicy, zapraszamy do nas.
           Nieco starsze dzieci i młodzież z zainteresowaniem słuchają o dawnej żuławskiej architekturze, szczególnie interesują je wiatraki i domy podcieniowe. Zajęcia wzbogacone są o warsztaty (np. wykonywania papierowego witrażu w oparciu o piękne detale architektury żuławskiej) oraz prezentacje i gry edukacyjne na tabletach.
                 Nieodzownym elementem wizyty w Żuławskim Parku Historycznym jest zwiedzanie Muzeum Żuławskiego. Cierpliwie i interesująco opowiada dzieciom o tajemnicach Żuław nasz niezastąpiony przewodnik Przemek vel “Siwy”.

Gwarno, wesoło, edukacyjnie i smacznie – tak jest w naszym muzeum podczas wizyt dzieci.

"" "" "" 

""

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?