Kolejny cmentarz żuławski znajduje opiekuna

Tym razem sami mieszkańcy miejscowości Miłocin wzięli sprawę w swoje ręce. W sobotnie przedpołudnie (30 kwietnia 2011) około 40 osobowa grupa zorganizowana przez stowarzyszenie Podaj Rękę rozpoczęła zbieranie śmieci i plewienie chwastów. Dzielnie, już od samego rana sześciu członków ze Stowarzyszenia Miłośników Malborka FORUM zajęło się ustawieniem i myciem nagrobków. Klub Nowodworski reprezentowali prezes i weteran porządkowania mennonickich cmentarzy Przemek Siwicki. galeria>>

Tym razem sami mieszkańcy miejscowości Miłocin wzięli sprawę w swoje ręce. W sobotnie przedpołudnie (30 kwietnia 2011) około 40 osobowa grupa zorganizowana przez stowarzyszenie Podaj Rękę rozpoczęła zbieranie śmieci i plewienie chwastów. Dzielnie, już od samego rana sześciu członków ze Stowarzyszenia Miłośników Malborka FORUM zajęło się ustawieniem i myciem nagrobków. Klub Nowodworski reprezentowali prezes i weteran porządkowania mennonickich cmentarzy Przemek Siwicki. Służyliśmy radą i zaopatrzyliśmy mieszkańców w rękawiczki podarowane nam przez nowodworski oddział Przedsiębiorstwa Robót Sanitarno Porządkowych. Urząd Gminy Cedry Wielkie, który już w lutym zlecił odkrzaczenie cmentarza, planuje dalsze prace – oznaczenie kwater przez wysypanie kamieni oraz przeniesienie, w miejsce fundamentów kościoła, pomnika poległych w I wojnie światowej, który znajdował się w Cedrach Wielkich a obecnie jest zabezpieczony obok cmentarza 11 wsi w Żelechowie/Cyganku.
Już dzisiaj zapraszamy zainteresowanych ochroną żuławskich cmentarzy na sierpniowe seminarium – wymiany doświadczeń grup porządkujących cmentarze, które odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym po 10 VIII. Okazją do spotkania będzie obecność grupy młodych mennonitów, którzy będą pracować na cmentarzach w Żelechowie/Cyganku.

galeria>>

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?