Jak podróżować bezpiecznie rowerem – zajęcia z policjantami

Z początkiem kwietnia  zapraszamy  uczniów i nauczycieli na zajęcia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nowodworscy policjanci poprowadzą warsztaty na placu rowerowym przy Żuławskim Parku Historycznym. Udostępnione zostaną rowery wypożyczalni Klubu Nowodworskiego i Żuławskiego Ośrodka Kultury.    

"" na terenie Żuławskiego Parku Historycznego  rozpocznie się cykl edukacyjnych zajęć uświadamiających jak ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego. Nowodworscy policjanci poprowadzą warsztaty z zasad zachowania bezpieczeństwa z wykorzystaniem placu rowerowego znajdującego się przy ŻPH.

Jak informuje Paulina Grzesiowska z nowodworskiej policji  – w czasie specjalnych zajęć będziemy przypominać  jak zachować się na drodze, ścieżkach rowerowych, jak przygotować rower do jazdy, opowiemy jak ważne jest ubieranie rowerowego kasku.

Zajęcia będą składały się z części teoretycznej i praktycznej. W Żuławskim Parku Historycznym uczestnicy obejrzą   prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa ruchy drogowego. Będą mogli  też ocenić jak przez lata zmieniało się rowerowe wyposażenie na podstawie kilku rowerowych eksponatów ze zbiorów Muzeum Żuławskiego.  

Na zakończenie uczestnicy zajęć, pod kierunkiem policjantów będą doskonalić umiejętności jazdy rowerem.

Rowery do zająć  udostępnia  wypożyczalnia Klubu Nowodworskiego przy Żuławskim Parku Historycznym oraz Żuławski  Ośrodek Kultury.

Koszt zajęć – bezpłatne (wypożyczenie roweru – 1 zł od osoby).

Czas realizacji zajęć – 90 minut.
Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W  celu umówienia się na zajęcia należy kontaktować się z biurem ŻPH pod numerem 552475733 lub 518350563 lub e-mailem biuro@zph.org.pl.

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?