"Dzień SOLIDARNOŚCI z Ukrainą" w Nowym Dworze Gdańskim 28 lutego 2014 r.

Związek Ukraińców w Polsce, zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do akcji „Dzień SOLIDARNOŚCI z Ukrainą”. 28 lutego 2014 roku odbędzie się na ulicach Nowego Dworu Gdańskiego zbiórka pieniędzy na rzecz demonstrujących na Kijowskim Majdanie. Pierwsza zbiórka pieniędzy rozpocznie się już 23 lutego 2014 podczas Przeglądu Grup Twórczych Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Zebrana kwota w całości przekazana zostanie księdzu Władysławowi Łukasiewiczowi z miasta partnerskiego Sarny na Ukrainie, z którego zginęło 5 mężczyzn. Datki można wpłacać na konto Stowarzyszenia Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego nr konta 04 8306 0003 0006 4060 2000 0020 z dopiskiem Pomoc charytatywna dla Ukrainy.  28 lutego od godziny 17:00 w Żuławskim Parku Historycznym będzie można podpisać przygotowaną przez Amnesty International petycję „Wolność demokracji na Ukrainie”.   Program spotkania>>

Związek Ukraińców w Polsce, zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do akcji „Dzień SOLIDARNOŚCI z Ukrainą”. 28 lutego 2014 roku odbędzie się na ulicach Nowego Dworu Gdańskiego zbiórka pieniędzy na rzecz demonstrujących na Kijowskim Majdanie. Pierwsza zbiórka pieniędzy rozpocznie się już 23 lutego 2014 podczas Przeglądu Grup Twórczych Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Zebrana kwota w całości przekazana zostanie księdzu Władysławowi Łukasiewiczowi z miasta partnerskiego Sarny, z którego zginęło 5 mężczyzn. Datki można wpłacać na konto Stowarzyszenia Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego nr konta  04 8306 0003 0006 4060 2000 0020 z dopiskiem Pomoc charytatywna dla Ukrainy. 28 lutego od godziny 17:00 w Żuławskim Parku Historycznym będzie można podpisać przygotowaną przez Amnesty International petycję „Wolność demokracji na Ukrainie”.  
Specjalnie dla zgromadzonych w tym dniu na Sali Dwukolumnowej osób połączymy się z przedstawicielami Sarn, miasta partnerskiego Nowego Dworu Gdańskiego na Ukrainie. Wysłuchamy ich opinii na temat tego co w ostatnich miesiącach działo się w Kijowie.
O komentarz dotyczący wydarzeń na kijowskim Majdanie poprosimy również przedstawicieli Związku Ukraińców w Polsce oraz Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Będzie to okazja do podzielanie się spostrzeżeniami, refleksjami na temat ukraińskiej drogi do wolności.
Wszystkie osoby zebrane na sali  będą miały również okazję zobaczyć przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej wystawę „Wielki Głód na Ukrainie 1932 – 1933”. To fotograficzna dokumentacja zbrodni, która w skutek planowej polityki władz komunistycznych pochłonęła blisko 7 milionów ludzkich istnień.
Osoby, które pragną pomóc demonstrującym na Ukrainie mogą również przekazać pieniądze bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Miłośników Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego z dopiskiem „Pomoc dla Majdanu”.
Dzień SOLIDARNOŚCI z Ukrainą 28 lutego 2014 r. Żuławski Park Historyczny, godz. 17:00. Nie może cię zabraknąć!!!
Organizatorzy: Związek Ukraińców w Polsce, Gmina Nowy Dwór Gdański, Stowarzyszenie Miast Partnerskich Nowego Dworu Gdańskiego, Klub Nowodworski, Żuławski Ośrodek Kultury,  Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?