Żuławy od kuchni – Europejska Noc Muzeów w Nowym Dworze Gdańskim

W tym roku 26 maja zapraszamy na Noc Muzeów, postanowiliśmy w tym roku skupić się na potrawach charakterystycznych dla naszego regionu. Dlatego też zabierzemy mieszkańców na niezwykle interesujący spacer kulinarny i historyczny po Muzeum i ulicami Nowego Dworu Gdańskiego.      

 

W roku 2018 podczas Europejskiej Nocy Muzeów postanowiliśmy skupić się na potrawach charakterystycznych dla naszego regionu. Dlatego też zabierzemy mieszkańców na niezwykle interesujący spacer kulinarny i historyczny po Muzeum i ulicami Nowego Dworu Gdańskiego.

Już od godziny 18:00 będzie można tego wieczoru bezpłatnie zwiedzić ekspozycje Muzeum Żuławskiego. W murach muzeum podczas oglądania ekspozycji będzie można poznać historię potraw charakterystycznych i sławiących Żuławy. Od godziny 20:00 rozpoczną się pokazy i prezentacje kulinarne przed budynkiem Żuławskiego Parku Historycznego. Co godzinę będzie można uczestniczyć w podróży kulinarnej po smakach Żuław. Dowiedzą się Państwo jak warzono ser, jaki smak miały potrawy mennonickie i jak warzono piwo w Naszych miejskich browarach.

Aby wziąć udział w spacerze kulinarnym wystarczy przybyć do Żuławskiego Parku Historycznego ok. godziny 23:00 i poczekać przed wejściem głównym Muzeum Żuławskiego przy ulicy Kopernika 17 i dać się porwać naszym przewodnikom w fascynującą podróż w przeszłość kulinarną Tiegenhofu. 

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych i odsyłamy do szczegółowego programu Europejskiej Nocy Muzeów 2018.

 

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?