Żuławska Kafejka Historyczny. Rozmowa z Marcinem Owsińskim

Zapraszamy na kolejną Żuławska Kafejkę Historyczną. W poniedziałek 28 lutego porozmawiamy z dr Marcinem Owsińskim z Muzeum Stutthof w Sztutowie. Tematem przewodnim będą procesy załogi obozu koncentracyjnego Stutthof z lat 1946-1947.                  

Spotkanie odbędzie się już tradycyjnie na fanpagu Żuławskiego Parku Historycznego w serwisie facebook. Początek o godz. 18:00.

W trakcie czterech procesów, jakie toczyły się w Gdańsku na ławie oskarżonych zasiadły 84 osoby. O popełnionych przez nich zbrodniach, wymierzonych karach oraz politycznych reperkusjach procesów będziemy rozmawiać z dr Marcinem Owsińskim pracownikiem Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Dr Marcin Owsiński – historyk, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownik Muzeum Stutthof w Sztutowie. Jest autorem kilkudziesięciu książek oraz artykułów z zakresu II wojny światowej, historii obozów koncentracyjnych i kultury pamięci. Do najważniejszych z nich należą "Dwie godziny w listopadzie… Wizyta Heinricha Himmlera w obozie Stutthof 23 listopada 1941 roku: geneza, przebieg, konsekwencje", "Stutthof 8/9 maja 1945. Historia i pamięć" oraz "Tiegenhof/Nowy Dwór w 1945 roku".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?