Żuławska Kafejka Historyczna

            Rusza kolejna odsłona Żuławskiej Kafejki Historycznej. W tym roku postanowiliśmy przemodelować nieco jej formułę. W ramach Kafejki odbywać się będą już nie tylko wykłady, ale także debaty historyków oraz panele dyskusyjne. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 12 maja 2019 r. o godzinie 15:00 do Żuławskiego Parku Historycznego.

Rusza kolejna odsłona Żuławskiej Kafejki Historycznej. W tym roku postanowiliśmy przemodelować nieco jej formułę. W ramach Kafejki odbywać się będą już nie tylko wykłady, ale także debaty historyków oraz panele dyskusyjne. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 12 maja 2019 r. o godzinie 15:00 do Żuławskiego Parku Historycznego. Wykład „Dzieje ekonomii nowodworskiej. Cz. 1. Narodziny” wygłosi Łukasz Kępski. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu poświęconego Nowemu Dworowi Gdańskiemu i okolicy w XVI-XVIII w. Żuławski historyk od kilku lat prowadzi regularne badania nad dziejami Żuław w okresie wczesnonowożytnym w archiwach w Polsce, Niemczech i Białorusi, pozyskując dotychczas nieznane i niewykorzystywane przez badaczy dokumenty poświęcone ekonomii nowodworskiej. Część z nich na pewno zostanie zaprezentowana podczas spotkania, na którym przedstawione zostaną początki dóbr nowodworskich, jednej z najbogatszych królewszczyzn Rzeczypospolitej.

Łukasz Kępski – historyk, przewodnik, studiował na Uniwersytetach Mikołaja Kopernika w Toruniu i Carla von Ossietkyego w Oldenburgu. Od wielu lat współpracuje z instytucjami i wydawnictwami w kraju i zagranicą m.in. należącymi do wydawnictwa “Znak” portalami "Ciekawostki Historyczne" oraz "Twoja Historia". Od 2012 roku związany z Żuławami. Pracował w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kmiecinie. Jego miłość do Żuław poskutkowała tym, że obecnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu kończy doktorat poświęcony dziejom ekonomii nowodworskiej w XVIII w. Autor publikacji i artykułów, poświęconych historii Żuław, mentalności i kulturze pamięci.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?