Żuławska Kafejka Historyczna ZAPRASZA

29 stycznia 2017 roku o godzinie 14:00 zapraszamy na kolejny wykład w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. Pierwsze tegoroczne spotkanie bezpośrednio związane jest z najnowszą publikacją wydaną przez Muzeum Stutthof w Sztutowie, a naszym gościem będzie dr Radosław Biskup z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Poznamy historię Sztutowa i jego najbliższej okolicy począwszy od XII wieku aż do czasów powstania Wolnego Miasta Gdańsk widzianą oczyma jej pierwszego historyka  Johna  A. Muhl.       

Dnia 29 stycznia 2017 roku o godzinie 14:00 zapraszamy na kolejny wykład w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej. Pierwsze tegoroczne spotkanie bezpośrednio związane jest  z najnowszą publikacją wydaną przez Muzeum Stutthof w Sztutowie, a naszym gościem będzie dr Radosław Biskup z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Poznamy historię Sztutowa i jego najbliższej okolicy począwszy od XII wieku aż do czasów powstania Wolnego Miasta Gdańska, widzianą oczyma jej pierwszego historyka Johna  A. Muhl. 

Dr Radosław Biskup – historyk, mediewista, pracownik Zakładu Historii Krajów Bałtyckich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych wydanych w językach polskim i niemieckim. 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?