Żuławska Kafejka Historyczna – „Historia Żuław ukryta w księgach kościelnych”

Zbliża się koniec miesiąca, a więc czas na Żuławską Kafejkę Historyczną. 26 lutego 2024 r. o godz. 19:00 na naszym Facebookowym profilu  spotkamy się z dr Radosławem Kubusem z Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

Tym razem tematem rozmowy będzie „Historia Żuław ukryta w księgach kościelnych”. W jaki sposób informacje zawarte w księgach metrykalnych, kościelnych kronikach oraz dokumentacji możemy wykorzystać do odkrywania przeszłości delty Wisły? Jakie światło rzucają na historie dawnych Żuławiaków? To tylko niektóre pytania, jakie zada naszemu gościowi Łukasz Kępski – historyk i przewodnik po Żuławach. Serdecznie zapraszamy, bowiem szykuje się świetna rozmowa.

Kim jest nasz gość?
dr Radosław Kubus – historyk i archeolog, pracownik Zakładu Historii Gdańska, Pomorza i Regionu Nadbałtyckiego w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizujący się w dziejach Żuław i XIX wieku. Autor wielu artykułów popularnonaukowych i naukowych. Jego teksty ukazywały się m.in. na łamach „Kwartalnika Historii Kultury Materialnej”, „Rocznika Elbląskiego”, „Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego” oraz Kwartalnika PROWINCJA.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?