Zbrodnia Katyńska – wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

Termin wystawy: do 26 sierpnia 2013. Miejsce: Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego. Dostępność wystawy jest utrudniona w przypadku wynajęcia sali. Prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem Żuławskiego Parku Historycznego tel/fax 55 2475733, kom. 505433202. Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Ukazuje zbrodnię katyńską: od układu Ribbentrop-Mołotow, poprzez losy polskich oficerów aresztowanych i osadzonych w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku, po mord w Katyniu i ogłoszenie przez Niemców informacji o odkryciu masowych grobów polskich oficerów w 1943 r. Na wystawie można zobaczyć m.in. kopię rozkazu likwidacji polskich oficerów więzionych w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku podpisanego przez Józefa Stalina. Wystawa zawiera również panele regionalne, poświęcone mieszkańcom Pomorza Zamordowanym w Katyniu.  

Termin wystawy: do 26 sierpnia 2013. Miejsce: Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego. Dostępność wystawy jest utrudniona w przypadku wynajęcia sali. Prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem Żuławskiego Parku Historycznego tel/fax 55 2475733, kom. 505433202.
Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Ukazuje zbrodnię katyńską: od układu Ribbentrop-Mołotow, poprzez losy polskich oficerów aresztowanych
i osadzonych w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku, po mord w Katyniu i ogłoszenie przez Niemców informacji o odkryciu masowych grobów polskich oficerów w 1943 r. Na wystawie można zobaczyć m.in. kopię rozkazu likwidacji polskich oficerów więzionych w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku podpisanego przez Józefa Stalina. Wystawa zawiera również panele regionalne, poświęcone mieszkańcom Pomorza Zamordowanym w Katyniu.
 

 

 

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?