Zaprosiliśmy uczniów na lekcje online

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną nie możemy prowadzić stacjonarnych lekcji muzealnych. Dlatego zaprosiliśmy uczniów z lokalnych szkół na spotkania w przestrzeni wirtualnej.      

Edukacja regionalna to jedno z najważniejszych działań Żuławskiego Parku Historycznego. Lekcje muzealne to atrakcyjna propozycja aktywnego zwiedzania naszych wystaw stałych. Oprócz wiedzy z zakresu edukacji regionalnej, przedstawionej w interesujący i atrakcyjny sposób, to również świetna zabawa. Obecna sytuacja epidemiczna skłoniła nas do zmiany sposobu myślenia o edukacji muzealnej i prowadzonych przez nas lekcjach.

W odpowiedzi na postawione wyzwania, stworzyliśmy trzy nowe scenariusze lekcji online, które poświęcone zostały historii stolicy Żuław. Ich adresatami są uczniowie w różnym wieku. Lekcje zostały przygotowane w taki sposób aby jak najbardziej aktywizować uczestników i poprzez elementy zabawy zwiększyć ich wiedzę o przeszłości naszego miasta i regionu.

Lekcje regionalne online to jedno z naszych działań w ramach projektu “Świętujmy w sieci! 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Kultura w Sieci.

W ramach projektu przeprowadziliśmy w sumie 9 lekcji online dla uczniów z lokalnych szkół.

Zachęcamy nauczycieli do samodzielnego przeprowadzenia przygotowanych przez nas lekcji. Scenariusze zajęć:

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?