Zapraszamy na zajęcia

Organizujemy bezpłatne lekcje muzealne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Żuław. Tym razem opowiemy o dawnych mieszkańcach naszego regionu – mennonitach, mniejszości religijnej, która znalazła schronie w Polsce przed prześladowaniami w Europie Zachodniej.    

Warto się pospieszyć, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu 55 2475733.

Lekcje to część projektu "Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Projekt to kolejna inicjatywa podejmowana przez Klub Nowodworski mająca na celu popularyzację wiedzy na temat polskiej tolerancji religijnej w XVI-XVIII w.. Jego tematem przewodnim będą mennonici, mniejszość religijna, która znalazła schronie w Polsce przed prześladowaniami w Europie Zachodniej. Początkowo osiedlali się na Żuławach, jednakże z biegiem czasu spotykano ich także w innych regionach Polski: na Kujawach czy Mazowszu. Wszędzie odznaczali się pracowitością oraz zagospodarowaniem terenów podmokłych.

 

 

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?