Zapraszamy na debatę "Nowy Dwór Gdański miastem młodych – rzeczywistość, perspektywy, zagrożenia"

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego, Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim pragną zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego na I debatę z serii „Żuławska młodzież kontra…”. Odbędzie się ona 3 kwietnia 2014 r. w Żuławskim Parku Historycznym o godz. 12:00. Zapraszani na nasze spotkania goście, eksperci będą mieli okazję dyskutować z młodym pokoleniem Żuławiaków na tematy związane z polityką, kulturą, rozrywką i tożsamością lokalną.

Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego, Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim pragną zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego na I debatę z serii „Żuławska młodzież kontra…”. Odbędzie się ona 3 kwietnia 2014 r. w Żuławskim Parku Historycznym o godz. 12:00. Zapraszani na nasze spotkania goście, eksperci będą mieli okazję dyskutować z młodym pokoleniem Żuławiaków na tematy związane z polityką, kulturą, rozrywką i tożsamością lokalną.

Nasze pierwsze spotkanie zatytułowaliśmy: „"Nowy Dwór Gdański miastem młodych – rzeczywistość, perspektywy i zagrożenia". Wśród zaproszonych przez nas gości znaleźli się:

  • Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego – p. Jacek Michalski,

  • Dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury – p. Monika Jastrzębska – Opitz

  • Specjalistka od PR, członek Klubu Nowodworskiego – p. Marta Ciechanowska

  • Organizator imprez kulturalnych m.in. zlotu fanów Depeche Mode oraz Festiwalu Marschland – p. Leszek Szczepkowski

  • Uczeń ZS 2 w Nowym Dworze Gdańskim, DJ – p. Wojciech Bania aka Dj Blase

Każdy z ekspertów będzie miał możliwość zabrania głosu i zaprezentowania swojego stanowiska w kwestii zawartej w temacie debaty. Czy Nowy Dwór Gdański jest miastem przyjaznym dla młodych? Jakie szanse rozwoju i realizacji swoich marzeń oferuje obecnemu pokoleniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych? Czy pakiet kulturalno – rozrywkowy jest dla nich atrakcyjny? Jakie pomysły mają władze, organizacje pozarządowe oraz sami młodzi na współtworzenie kultury i atrakcji w Nowym Dworze Gdańskim? Gdzie różnią się w swoich poglądach? Te wszystkie zagadnienia będziemy starali się rzetelnie poruszyć podczas spotkania. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?