Z wiślanej delty. Tczew, Gdańsk, Żuławy, Malbork. Szkice z podróży 1856 – Ludwig Passarge – zapraszamy na promocję książki

Zapraszamy na prezentację książki 5 lutego 2016 roku do Żuławskiego Parku Historycznego ul Kopernika 17 – Sala Dwukolumnowa 17.30. Spotkanie będzie okazją do spotkania z redaktorem wznowienia Jackiem Borkowiczem i wydawcami z Wydawnictwa Oscar.        

Zapraszamy na prezentację książki 5 lutego 2016 roku do Żuławskiego Parku Historycznego – Sala Dwukolumnowa 17.30. Spotkanie będzie okazją do spotkania z redaktorem wznowienia Jackiem Borkowiczem i wydawcami z Wydawnictwa Oscar.

O książce Księgarnia Internetowa Maszoperia:
„Tam gdzie kończy się rzeka, a zaczyna morze” – tak często określana jest delta Wisły. Miejsce niezwykłe, gdzie przez stulecia zgodnie żyli przedstawiciele różnych narodowości i wyznań: Polacy, Niemcy, Żydzi, Kaszubi i Holendrzy. Wprawdzie ten wielokulturowy tygiel należy już do przeszłości, ale pozostaje nam dostępny dzięki źródłom: zdjęciom, dokumentom, wspomnieniom. Jedną z najciekawszych, a dotychczas szerzej nieznaną, relacji opisujących ten region stworzył niemal 150 lat temu wschodniopruski Niemiec – Ludwig Passarge. Jego liczne podróże po „małej ojczyźnie” zaowocowały bowiem książką, której pierwsze polskie wydanie ukazuje się właśnie nakładem Wydawnictwa Oskar. Z wiślanej delty. Tczew, Gdańsk, Żuławy, Malbork to publikacja, któraprzenosi czytelnika do II połowy XIX wieku. Świata, w którym sąsiadują ze sobą nowoczesne gdańskie kamienice i prototyp dorożki – taradajki, a w tle widzimy bogactwo regionalne Żuław, z wysuwającą się na plan pierwszy wyjątkową siecią kanałów. Wszystko zaś okraszone filozoficznymi dygresjami, z których wiele zachowało aktualność do dziś. Jak stwierdza znany gedanista, Andrzej Januszajtis, „lektura tej książki jest jak przyjemny spacer z mądrym przewodnikiem, odsłaniającym naszym oczom pełnię piękna naszych stron”.
Księgarnia Internetowa Maszoperia>>
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?