Wystawa obrazów Rity Staszulonok

Zapraszamy na wystawę obrazów inspirowanych Żuławami autorstwa Rity Staszulonok. Będzie to blisko 40 prac malarskich wykonanych różnymi technikami i w różnych formatach. Wystawę będzie można zwiedzać w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego w dniach 19- 25 czerwca 2021 r. Otwarcie wystawy odbędzie się podczas Nocy Muzeów już w najbliższą sobotę o godz. 19:00.            

Rita Staszulonok – profesjonalna malarka, absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2010 mieszka w pobliżu Gdańska w Polsce. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Laureatka Stypendium Polskiego Ministra Kultury Gaude Polonia, Instituto Sacatar w Brazilii, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Pracuje w różnych technikach, ulubiona – tempera na desce. Malarka lubi intensywność, świetlistość kolorów i aspekt rzemieślniczy tego medium. Wystawa „Dziennik Żuławski” prezentuje prace z różnych lat, zainspirowane kulturą i historią Żuław.

– Żuławy to osobny temat w mojej twórczości. Odkryła je dla mnie przyjaciółka Maja Pietrasik, która zauważyła, że jest w moich obrazach dużo żuławskich motywów (domy podcieniowe, zegary, tulipany, wiatraki, przyroda). Co ciekawie, niektóre z nich były namalowane jeszcze gdy mieszkałam w innych miejscach. Tak, zainteresowałam się tą tajemniczą krainą i niezmiernie się cieszę, że teraz mam inspiracje w zasięgu ręki. Dlatego czuję się bardzo szczęśliwa, że mam możliwość pokazać moje pracy w Żuławskim Parku Historycznym – mówi Rita Staszulonok.

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?