Wykład online "Mennonici pomiędzy przeszłością, a teraźniejszością"

Zapraszamy na ostatnie już spotkanie w ramach projektu „Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo” finansowanego z środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Tym razem odbędzie się w formie dyskusji, w której wezmą udział Łukasz Kępski z Klubu Nowodworskiego, dr Michał Targowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz znawca dziejów i kultury mennonickiej na Mazowszu Wojciech Marchlewski.            

Spotkanie online na fanpage’u Żuławskiego Parku Historycznego w serwisie facebook, odbędzie się w poniedziałek 8 listopada 2021 r. o godzinie 18:00.

Wykład pt. „Mennonici pomiędzy przeszłością, a teraźniejszością” będzie miał charakter dyskusji, w której wezmą udział Łukasz Kępski z Klubu Nowodworskiego, dr Michał Targowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz znawca dziejów i kultury mennonickiej na Mazowszu Wojciech Marchlewski.

Porozmawiamy o kwestiach z szeroko rozumianej kultury pamięci. Na ile nasze współczesne postrzeganie menonitów, jest rzeczywiste z ich wkładem w dzieje poszczególnych regionów Polski. Jak pamiętamy o menonitach oraz na ile przymiotniki „menonicki”, „menonickie” to współcześnie produkt turystyczny lub marketingowy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?