Wino w państwie zakonu krzyżackiego – Żuławska Kafejka Historyczna

Wykład „Wino w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach” odbędzie się 29 października 2017 r. o godzinie 16:00 w Żuławskim Parku Historycznym (ul. Kopernika 17, Nowy Dwór Gdański). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.          

Co pili rezydujący w Prusach krzyżacy? Czy woleli wina francuskie, włoskie, a może węgierskie? Na te pytania postara się odpowiedzieć podczas Żuławskiej Kafejki Historycznej mgr Maciej Badowicz z Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie swojego wykładu zabierze nas w świat kulinarnych fascynacji rycerzy zakonnych, którzy dla większości z nas kojarzą się z powieścią Henryka Sienkiewicza i zamkiem w Malborku. Wykład „Wino w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach” odbędzie się 29 października 2017 r. o godzinie 16:00 w Żuławskim Parku Historycznym (ul. Kopernika 17, Nowy Dwór Gdański). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.  

Mgr Maciej Badowicz – jest absolwentem historii na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Historii UG. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach zakonu krzyżackiego w Prusach oraz historii wyżywienia. Jest autorem wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych w tym zakresie.

 

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?