Upamiętnienie polskich inspektorów celnych i oficerów Straży Granicznej RP Wolnego Miasta Gdańska

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej placówkę celną polskich inspektorów celnych i oficerów Straży Granicznej RP Wolnego Miasta Gdańska w Nowym Dworze Gdańskim, które odbędzie się dnia 3 września 2016 roku o godzinie 17:00 .  

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej placówkę celną polskich inspektorów celnych i oficerów Straży Granicznej RP Wolnego Miasta Gdańska w Nowym Dworze Gdańskim, które odbędzie się dnia 3 września 2016 roku o godzinie 17:00 . Pamiątkowa tablica zostanie zamieszczona na budynku przy ul. Towarowej 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Wcześniej, o godz. 15:00 zapraszamy na wykład dr. Marcina Owsińskiego pt. Celnicy Wolnego Miasta Gdańska w Nowym Dworze Gdańskim. Wykład odbędzie się w sali głównej Muzeum Żuławskiego w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim, przy ul. Kopernika 17.

Inicjatorami upamiętnienia polskich inspektorów celnych i oficerów Straży Granicznej RP Wolnego Miasta Gdańska w Nowym Dworze Gdańskim są: Muzeum Stutthof w Sztutowie, Gmina Nowy Dwór Gdański, Klub Nowodworski oraz Fundacja Bowke

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?