Tworzymy nowe filmy o mennonickim dziedzictwie

Tworzymy nowe filmy przybliżające historię mennonitów na Żuławach. Produkcje to jedne z działań w ramach projektu "Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo" dofinansowanego w ramach programu "Patriotyzm jutra".        

Stworzymy w sumie trzy filmy, w których poruszymy temat mennonickiego dziedzictwa w Polsce i wieloetnicznej historii naszego regionu. W rolę przewodnika po wyjątkowych dziejach tej mniejszości religijnej wcieli się znawca tematu, historyk Łukasz Kępski.

Do współpracy zaprosiliśmy cenionego i znanego reżysera, Krzysztofa Kowalskiego, z którym realizowaliśmy nasze poprzednie filmowe projekty.

Nasze nowe produkcje już niedługo pojawia się na kanale Klubu Nowodworskiego w serwisie YouTube. Wszystkie materiały zostaną udostępnione tam bezpłatnie. Filmy będą również dostępne na naszej nowej stronie internetowej w pełni poświęconej dziejom menonitów w Polsce.

Filmy, które tworzymy powstaną w wyniku projektu "Mennonici w Polsce. Wspólne dziedzictwo" dofinansowanego z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm jutra". Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu-Klub Nowodworski.

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?