"Trzy światy Stutthofu: obóz – kurort – normalność" – prezentacja Marcina Owsińskiego

Stutthof to nie tylko nazwa obozu koncentracyjnego, to przede wszystkim nazwa miejscowości o kilkusetletniej historii. Dzieje najnowsze i wydarzenia lat 1939-1945 sprawiły jednak, że synonimem miejscowości stał się obóz koncentracyjny. Czy Stutthof w XX wieku to rzeczywiście tylko KL Stutthof? Czy można pokusić się o analizę postaw i stosunku wzajemnego do siebie i do obozu mieszkańców wsi Stutthof, więźniów obozu oraz polskich mieszkańców wsi Sztutowo? Prezentacja podejmuje problem trójaspektowego spojrzenia na obóz koncentracyjny, jego teren i symbolikę, stara się także odpowiedzieć na pytanie: czy współczesne Sztutowo to tylko KL Stutthof. Referat oparty na własnych badaniach autora związanych z powojenną historią miejscowości Sztutowo. 28 lutego godzina. 18.00 Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego.

Stutthof to nie tylko nazwa obozu koncentracyjnego, to przede wszystkim nazwa miejscowości o kilkusetletniej historii. Dzieje najnowsze i wydarzenia lat 1939-1945 sprawiły jednak, że synonimem miejscowości stał się obóz koncentracyjny.
Czy Stutthof w XX wieku to rzeczywiście tylko KL Stutthof? Czy można pokusić się o analizę postaw i stosunku wzajemnego do siebie i do obozu mieszkańców wsi Stutthof, więźniów obozu oraz polskich mieszkańców wsi Sztutowo?
Prezentacja podejmuje problem trójaspektowego spojrzenia na obóz koncentracyjny, jego teren i symbolikę, stara się także odpowiedzieć na pytanie: czy współczesne Sztutowo to tylko KL Stutthof.
Referat oparty na własnych badaniach autora związanych z powojenną historią miejscowości Sztutowo. 28 lutego godzina. 18.00 Sala Dwukolumnowa Żuławskiego Parku Historycznego.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?