Święto Niepodległości

Zapraszamy na wspólne obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Gdańskim. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uroczystości potrwają 3 dni. 

Zapraszamy na wspólne obchody Święta Niepodległości w Nowym Dworze Gdańskim. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uroczystości potrwają 3 dni. Już w piątek  wieczorem na placu przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury będzie można obejrzeć spektakl laserowo – przestrzenny. W sobotę o godzinie 17.00 wyczekiwany spektakl pod tytułem „Polskie drogi” również w Żuławskim Ośrodku Kultury. W niedzielę 11 listopada od godziny 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości miejskie: Msza Św. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego, przemarsz pod "Pomnik Poległych i Pomordowanych za Wolną  i Niepodległą Ojczyznę”, odśpiewanie Hymnu Polski, złożenie kwiatów.

Tego dnia również zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na wykłady historyczne: Radosława Kubusa U progu niepodległości. Życie codzienne mieszkańców małych miast pomorskich na przełomie XIX i XX wieku i Łukasza Kępskiego  Drogi do niepodległości.  W tym czasie, od godziny 12.30, będzie trwała również gra miejska „Urodziny Niepodległej”. Zakończenie imprezy przewidziane jest na godzinę 14.30, uświetnione zostanie wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” i okolicznościowym tortem.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?