Seminarium "Żuławskie sady przydomowe. Odkryjmy je na nowo!"

Odkrywanie tajemnic wymaga odwagi, zapału i otwartości na świat. Nie zabrakło żadnej z tych cech, eksploratorom-pomologom, którzy penetrowali wszerz i wzdłuż Żuławy – krainę dla konesera, w poszukiwaniu niebywałych, ekskluzywnych a zarazem tajemniczych odmian historycznych drzew owocowych.Seminarium odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim, dnia 31.03.2016 r. w godzinach 11.00-14.30.  

""Odkrywanie tajemnic wymaga odwagi, zapału i otwartości na świat. Nie zabrakło żadnej z tych cech, eksploratorom-pomologom, którzy penetrowali wszerz i wzdłuż Żuławy – krainę dla konesera, w poszukiwaniu niebywałych, ekskluzywnych a zarazem tajemniczych odmian historycznych drzew owocowych.
Podczas realizacji tej ciekawej przygody pomologicznej udało się zaledwie w niewielkim procencie odkryć i poznać zapomniane drzewa owocowe. Niektóre z nich pamiętają czasy międzywojnia! Doświadczenia tej pomologicznej przygody chcielibyśmy przeżyć wspólnie z Państwem w trakcie seminarium podsumowującego doświadczenia inicjatywy – Żuławskie sady przydomowe. W trakcie seminarium Pan Kazimierz Sumisławski  z-ca Dyrektora ds. Zasobów Naturalnych Departamentu Środowiska i Rolnictwa przedstawi markę – Pomorskie Dziedzictwo Kulinarne.Odkryjmy je na nowo! Seminarium odbędzie się w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim, dnia 31.03.2016 r. w godzinach 11.00-14.30.

Szczegółowe informacje>>

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?