Regiment Piechoty Zaciężnej z Malborka – zaprasza

Stowarzyszenie Regiment Piechoty Zaciężnej z Malborka rozpoczyna realizację projektu "Dotknij średniowiecza w szkole". Projekt ma na celu zainteresowanie młodych ludzi tematyką odtwórstwa historycznego epoki średniowiecza i innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w projekcie. W programie m. in. zajęcia edukacyjne z zakresu historii średniowiecza, warsztaty rzemiosła, ćwiczenia fechtunku i łucznictwa, a także szycie pierwszego stroju. Projekt będzie trwał przez całe wakacje, a jego finałem będzie wspólny wyjazd uczestników na Turniej Rycerski do Wenecji k. Żnina. Żuławski Park Historyczny współuczestniczy przy realizacji projektu. Zajęcia dla grupy utworzonej w Nowym Dworze Gdańskim będą miały miejsce właśnie na terenie ŻPH. Na początku przyszłego tygodnia rekonstruktorzy z Regimentu odwiedzą nowodworskie szkoły by czynnie zachęcać do uczestnictwa w projekcie. Oprócz grupy w Nowym Dworze Gdańskim powstają także grupy uczestników w Malborku, Elblągu, Tczewie i w Warszawie. Jedynymi warunkami wzięcia udziału w projekcie są wiek w przedziale 13-30 lat i brak wcześniejszego aktywnego uczestnictwa w odtwórstwie historycznym. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: mateusz_heise@wp.pl do 16 czerwca. Projekt ten jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".

Stowarzyszenie Regiment Piechoty Zaciężnej z Malborka rozpoczyna realizację projektu "Dotknij średniowiecza w szkole". Projekt ma na celu zainteresowanie młodych ludzi tematyką odtwórstwa historycznego epoki średniowiecza i innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w projekcie. W programie m. in. zajęcia edukacyjne z zakresu historii średniowiecza, warsztaty rzemiosła, ćwiczenia fechtunku i łucznictwa, a także szycie pierwszego stroju. Projekt będzie trwał przez całe wakacje, a jego finałem będzie wspólny wyjazd uczestników na Turniej Rycerski do Wenecji k. Żnina.
Żuławski Park Historyczny współuczestniczy przy realizacji projektu. Zajęcia dla grupy utworzonej w Nowym Dworze Gdańskim będą miały miejsce właśnie na terenie ŻPH. Na początku przyszłego tygodnia rekonstruktorzy z Regimentu odwiedzą nowodworskie szkoły by czynnie zachęcać do uczestnictwa w projekcie. Oprócz grupy w Nowym Dworze Gdańskim powstają także grupy uczestników w Malborku, Elblągu, Tczewie i w Warszawie.
Jedynymi warunkami wzięcia udziału w projekcie są wiek w przedziale 13-30 lat i brak wcześniejszego aktywnego uczestnictwa w odtwórstwie historycznym.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: mateusz_heise@wp.pl do 16 czerwca.
Projekt ten jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?