Podsumowanie cyklu lekcji muzealnych

Od stycznia do czerwca 2012 roku przeprowadziliśmy 44 lekcje muzealne, w których uczestniczyły 932 osoby.  Najchętniej wybierano lekcje zatytułowane „Jak wygląda strój żuławski?”, „Kim był strażnik wałowy?”, „Nowy Dwór Gdański sprzed lat”. Najliczniej gościliśmy przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim (10 grup), uczniów nowodworskiego Gimnazjum (5 grup) i Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim (5 grup), a także klasy Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, oraz II Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku (po 3 grupy). W lekcjach w Muzeum Żuławskim brały udział grupy ze szkół i przedszkoli z Marynów, Lubieszewa, Nowego Stawu, Stegny, Sztutowa, Drewnicy, Krynicy Morskiej, Kmiecina, Marzęcina, Kończewic, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, oraz z nowodworskiego Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Smerfiki” i Niepublicznego Przedszkola nr 1, nowodworskiego Gimnazjum Sportowego. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i zapraszamy do ponownego skorzystania z zajęć edukacyjnych  w Żuławskim Parku Historycznym. Galeria>>

Od stycznia do czerwca 2012 roku przeprowadziliśmy 44 lekcje muzealne, w których uczestniczyły 932 osoby.  Najchętniej wybierano lekcje zatytułowane „Jak wygląda strój żuławski?”, „Kim był strażnik wałowy?”, „Nowy Dwór Gdański sprzed lat”. Najliczniej gościliśmy przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim (10 grup), uczniów nowodworskiego Gimnazjum (5 grup) i Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim (5 grup), a także klasy Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, oraz II Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku (po 3 grupy). W lekcjach w Muzeum Żuławskim brały udział grupy ze szkół i przedszkoli z Marynów, Lubieszewa, Nowego Stawu, Stegny, Sztutowa, Drewnicy, Krynicy Morskiej, Kmiecina, Marzęcina, Kończewic, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, oraz z nowodworskiego Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Smerfiki” i Niepublicznego Przedszkola nr 1, nowodworskiego Gimnazjum Sportowego. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i zapraszamy do ponownego skorzystania z zajęć edukacyjnych  w Żuławskim Parku Historycznym. Przygotowujemy nowe propozycje dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych, bo to właśnie ta grupa wiekowa najliczniej korzysta z zajęć muzealnych.
Od września będzie można wziąć udział w lekcji zatytułowanej „Bajki z gramofonu”, a uczestnicy dowiedzą się jak działał popularny adapter i płyta winylowa. W cyklu „ Zabawy naszych rodziców. Edukacja medialna” chcemy zaproponować dla dzieci lekcje, w czasie, których będą mogły poznać popularne gry z dzieciństwa swoich rodziców,  np. wyścigi kapslowe, domino, cymbergaj, tajemnicza skrzynia, fruczka.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

dodano 04.07.2012

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?