Pierwsze kroki w Polsce – zaproszenie na bezpłatne spotkanie informacyjne dla cudzoziemców

We wtorek 26 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się spotkanie informacyjne dla cudzoziemców. W trakcie wydarzenia będzie można uzyskać informacje m.in. dotyczące legalizacji pobytu i pracy w Polsce, na temat obowiązków podatkowych, uzyskiwania meldunku i nr PESEL, poszukiwania pracy i różnych form zatrudnienia oraz przepisów bhp.        

W trakcie spotkania, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się między innymi jak korzystać z polskich instytucji publicznych, jak ubiegać się o świadczenia socjalne i rodzinne, komu przysługują i jak można uzyskać 500+, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie, zameldować się i uzyskać numer PESEL oraz jak korzystać z opieki zdrowotnej, w tym jak złożyć wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych – obywateli państw spoza Unii Europejskiej, tłumaczone na języki: ukraiński/rosyjski.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Wsparcia Imigrantek i Imigrantów w Gdańsku we współpracy z Stowarzyszeniem Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?