Old Jazz nad Tugą

Old Jazz nad Tugą ma swoją wieloletnią tradycję w Nowym Dworze Gdańskim. Jest to spotkanie przyjaciół i miłośników jazzu. W kalendarzu imprez kulturalnych regionu jest jednym z ważniejszych spotkań muzycznych na Żuławach. Zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego 27 lutego 2014r na godzinę 19.00 do sali dwukolumnowej ul. Kopernika 17. galeria 2012r.>>

Old Jazz nad Tugą ma swoją wieloletnią tradycję w Nowym Dworze Gdańskim. Jest to spotkanie przyjaciół i miłośników jazzu. W kalendarzu imprez kulturalnych regionu jest jednym z ważniejszych spotkań muzycznych na Żuławach. Zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego 27 lutego 2014r na godzinę 19.00 do sali dwukolumnowej ul. Kopernika 17.
W tym roku wystąpią:
Bigband z Elbląga w składzie:
Saksofony – Wojciech Haza, Adam Wilenczyc, Artur Stefaniak, Łukasz Pacer, Szymon Zuehlke
Trąbki – Michał Dreger, Kamil Fedoruk, Radek Bracki, Kamil Sienkiewicz
Puzony – Sławek Barchan, Bartek Halicki, Andrzej Krasiński
Sekcja rytmiczna: Bartosz Krzywda (piano), Jacek Barchan (kb), Patryk Giedziun (bas), Krzysztof Narodowski (perkusja)
Zespół poprowadzi Dyrygent – Grzegorz Jundził.
Gościnnie wystąpi z zespołem Piotr Lemański.
„Jazzowy gitarzysta i pedagog Piotr Lemański na muzycznej scenie w sposób trwały pojawił się na początku lat 80-tych, kiedy to wraz z przyjaciółmi: Piotrem Biskupskim (dr) i Jarogniewem Mikołajczakiem (b) założył trio FOR SALE i po udanym debiucie na „Złotej Tarce” rozpoczął regularną działalność koncertową, która to z niewielkimi przerwami trwa do dnia dzisiejszego. Tajniki jazzowej gry studiował przez kilka lat u legendy polskiej gitary – Marka Blizińskiego. W naturalny sposób przejął jego estetykę i stał się kontynuatorem stylu swojego mistrza – pasją stało się penetrowanie gitary jako jazzowego instrumentu solowego i akompaniującego. Oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej. Najchętniej koncertuje w małych, dwu, trzyosobowych składach. Jest także jednym z nielicznych gitarzystów jazzowych grających recitale solowe. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Toruniu, oraz WSP w Bydgoszczy na wydziale Wychowania Muzycznego. Z powodzeniem łączy działalność artystyczną i pedagogiczną – od ponad dwudziestu lat jest wykładowcą na wszelkiego rodzaju warsztatach jazzowych zarówno w kraju, jak i za granicą (Puławy, Chodzież, Margonin, Kassel, Marburg). Przez kilkanaście lat był nauczycielem gitary na Wydziale Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od 1995r. prowadzi klasę gitary jazzowej w dwóch warszawskich szkołach muzycznych: ZSM im. F. Chopina na Wydziale Jazzu, oraz ASMRiJ im. K. Komedy. Współpracuje z muzycznymi periodykami – od wielu lat odkrywa tajniki jazzowej gry na gitarze prowadząc stałą rubrykę, początkowo; w magazynie „Gitara i Bas”, a od 2006 r. w miesięczniku „Gitarzysta”. W ankietach „Jazz Forum” i „Gitara i Bas” przez wiele lat plasował się w pierwszej dziesiątce gitarzystów jazzowych, zdobył też kilka nagród i wyróżnień na festiwalach Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Złota Tarka. Gra na gitarze zbudowanej specjalnie dla niego przez znakomitego lutnika z Malborka – Zbigniewa Mleczka” (Informacja ze strony http://www.piotrlemanski.pl/Biografia.htm ).
Piotr Lemański poprowadzi również dwudniowe warsztaty gitarowe dla chętnych, a także przygotuje specjalnie na okazję koncertu kilka utworów razem z dobrze wszystkim znaną Martą Kozakiewicz (która występowała w pierwszych edycjach Old Jazz nad Tugą”).

Na koniec tradycyjnie wystąpią twórcy jazzowego spotkania w Nowym Dworze Gdańskim: Fila Band – rodzinny zespół wspierany przez muzyków z Trójmiasta.
Organizatorzy: Żuławski Ośrodek Kultury, Żuławski Park Historyczny, Klub Nowodworski.
Finansowanie: Burmistrz Miasta Nowy Dwór Gdański, Żuławski Ośrodek Kultury, Żuławski Park Historyczny, Żuławski Bank Spółdzielczy, Lokalna Grupa Działania Żuławy i Mierzeja.

Galeria z poprzednich lat>>

dodano 16.02.2014

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?