Ocal od zapomnienia

Żuławscy Sąsiedzi, zwracamy się do Was z prośbą i propozycją. Tworzymy miejsce dla Żuław w internecie, chcielibyśmy zgromadzić tu jak najwięcej skarbów, dotyczących naszego regionu i ludzi z nim związanych.    

""Żuławscy Sąsiedzi, zwracamy się do Was z prośbą i propozycją. Tworzymy miejsce dla Żuław w internecie, chcielibyśmy zgromadzić tu jak najwięcej skarbów, dotyczących naszego regionu i ludzi z nim związanych.
PROSIMY zatem o przejrzenie domowych archiwów, być może znajdą się w nich zdjęcia, które pokazują, jak dawniej wyglądały Żuławy; dokumenty, które były świadkami żuławskich biografii; kwity, bilety, legitymacje, pocztówki – słowem wszystko, co dokumentuje losy naszych przodków, ale też znikające  i pojawiające się w naszym lokalnym krajobrazie miejsca, zawody, sklepy, pracownie etc.
PROPONUJEMY  wykonanie kopii w postaci cyfrowej Waszych pamiątek, umieszczenie ich w zbiorach Muzeum Żuławskiego i nowym portalu internetowym, zachowanie dla przyszłych pokoleń Żuławiaków, i… ocalenie od zapomnienia.
ZAPRASZAMY do Żuławskiego Parku Historycznego od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-15:00 (w czwartki do 18:00). Uruchomienie portalu pod nazwą WikiDelta planowane jest na maj 2015 roku. Pragniemy zainicjować ideę tworzenia społecznego skarbca wiedzy (dla nas),  pamięci (dla tych, którzy byli), tożsamości (dla tych, którzy będą). Zachęcamy do współtworzenia naszego żuławskiego portalu.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?