O życiu codziennym mennonitów – wykład dr Michała Targowskiego

Dnia 27 listopada 2016 roku o godzinie 14:00 pragniemy Państwa zaprosić na kolejny wykład w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej, który odbędzie się w sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego. Tym razem naszym gościem będzie pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów historii w województwie kujawsko – pomorskim, dr Michał Targowski.        

Dnia 27 listopada 2016 roku o godzinie 14:00 pragniemy Państwa zaprosić na kolejny wykład w ramach Żuławskiej Kafejki Historycznej, który odbędzie się w sali konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego. Tym razem naszym gościem będzie pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów historii w województwie kujawsko – pomorskim, dr Michał Targowski. Podczas spotkania zaprezentuje fragment swoich badań, stanowiących podstawę rozprawy habilitacyjnej, związanej z osadnictwem olęderskim i mennonickiem w Dolnej Wiśle. Tematem wykładu będzie życie codzienne olędrów i mennonitów nad Dolną Wisłą w świetle źródeł pisanych z XVI-XIX w. Jest to doskonała okazja dla mieszkańców Żuław, aby na historię mennonitów spojrzeć z zupełnie innej perspektywy.

Dr Michał Targowski – historyk, pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego. Autor kilkudziesięciu artykułów historycznych i publikacji książkowych m.in  Zamki, pałace, dwory i ich mieszkańcy w regionie kujawsko-pomorskim, Osadnictwo olęderskie na ziemi wieleńskiej, Na prawie polskim i niemieckim. Kształtowanie się ziemskiej własności szlacheckiej na Pomorzu Gdańskim w XIII-XVI wieku.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?