Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada zapraszamy na otwarte spotkanie dla mieszkańców z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotykamy się o godz. 11.30 w Żuławskim Parku Historycznym.                    

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy otwarte spotkanie dla naszych mieszkańców. Zaczynamy o godz. 11:30.

Obchody rozpocznie otwarcie wystawy „Odwaga i roztropność polskiego żołnierza”. Wystawa opowiada o wyjątkowej roli ochotników w odzyskaniu Niepodległości i ustaleniu granic odrodzonej Polski po 123 latach zaborów patrząc przez pryzmat dwu najważniejszych cech żołnierza: odwagi i roztropności. Do przygotowania wystawy wykorzystano bogaty materiał ikonograficzny, biogramy bohaterów i opisy wydarzeń z czasów odzyskiwania niepodległości. Całość łączy nowoczesna forma graficzna ekspozycji. Dodatkowo wprowadzenie do wystawy przedstawi Pani Małgorzata Daniluk z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

W programie również projekcja filmu „Odważni i roztropni” oraz występ „Polska pieśń patriotyczna na przestrzeni wieków” przygotowany przez Żuławski Ośrodek Kultury i Krainę Otwartej Sztuki "KOS".

Na naszych gości czekać będzie ponadto typowe przysmaki na 11 listopada – rogale świętomarcińskie oraz zupa z brukwi na gęsinie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Dodajmy, o godz. 10:00 rozpocznie się coroczna Msza Święta w intencji ojczyzny i miasta Nowy Dwór Gdański w Kościele Przemienienia Pańskiego. Następnie, w wspólnym przemarszu ruszymy pod pomnik w hołdzie poległym i pomordowanym za wolną i niepodległą ojczyznę (skwer między ulicami Wejhera i Sikorskiego), gdzie odśpiewamy hymn i złożymy kwiaty pod pomnikiem.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?