Narodowe Święto Niepodległości

Zapraszamy na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które 11 listopada 2016 roku rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą Św. w Kościele Przemienienia Pańskiego. Jak co roku złożymy kwiaty pod pomnikiem "Poległym i pomordowanym za wolną i niepodległą ojczyznę" oraz spotkamy się w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego, by rozmawiać o patriotyzmie. Nowością tegorocznych obchodów będzie I Nowodworski Bieg Niepodległości. Zapraszamy do udziału.       

Zapraszamy na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które 11 listopada 2016 roku rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą Św. w Kościele Przemienienia Pańskiego.

Jak co roku złożymy kwiaty pod pomnikiem "Poległym i pomordowanym za wolną i niepodległą ojczyznę" oraz spotkamy się w Sali Dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego, by rozmawiać o patriotyzmie. Nowością tegorocznych obchodów będzie I Nowodworski Bieg Niepodległości. Zapraszamy do udziału. 

PROGRAM: 
10:00   Msza Święta w intencji ojczyzny i miasta Nowy Dwór Gdański w Kościele Przemienienia Pańskiego,
10:45   Przemarsz pod pomnik w hołdzie poległym  i pomordowanym za wolną i niepodległą ojczyznę (skwer między ulicami Wejhera i  Sikorskiego),
11:00   Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem,
11:30   I Nowodworski Bieg Niepodległości,
11:30   Otwarte spotkanie dla mieszkańców „Porozmawiajmy o polskim patriotyzmie na przestrzeni wieków” w Żuławskim Parku Historycznym (ul. Kopernika 17), poczęstunek w formie rogalików marcińskich i potrawy kuchni regionalnej.

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?