Międzynarodowe warsztaty w Żelichowie/Cyganku

Niecodzienna okazja podpatrzenia przy pracy adeptów tworzenia różnorodnych form z wikliny jest możliwa od niedzieli 19 sierpnia 2012 r. w Żelichowie-Cyganku przy domu podcieniowym (za kściołem) .Odwiedzający Żuławy studenci z siedmiu europejskich uczelni wyższych do 27 sierpnia (z przerwą w środę 22 sierpnia) pracowicie uczestniczą w projekcie „Structures in Building Culture: Skin and Bones” realizowanym w ramach unijnego programu „Erasmus Intensive Program 2012”. Zadaniem młodych uczestników bardzo intensywnych  warsztatów jest stworzenie w ciągu przeszło tygodnia  5 dużych form przestrzennych z wikliny. Galeria zdjęć>>  

Niecodzienna okazja podpatrzenia przy pracy adeptów tworzenia różnorodnych form z wikliny jest możliwa od niedzieli 19 sierpnia 2012 r. w Żelichowie-Cyganku przy domu podcieniowym (za kściołem) .Odwiedzający Żuławy studenci z siedmiu europejskich uczelni wyższych do 27 sierpnia (z przerwą w środę 22 sierpnia) pracowicie uczestniczą w projekcie „Structures in Building Culture: Skin and Bones” realizowanym w ramach unijnego programu „Erasmus Intensive Program 2012”. Zadaniem młodych uczestników bardzo intensywnych  warsztatów jest stworzenie w ciągu przeszło tygodnia  5 dużych form przestrzennych z wikliny.
Oczywiste jest jednak, że na początek, pod okiem polskiej pani instruktor, młodzież musi opanować trudną sztukę wikliniarską poczynając od tworzenia mniejszych, tradycyjnych plecionych sprzętów i narzędzi. Za to, dzięki nabytym umiejętnościom i zapoznaniu się z tak rzadko wykorzystywanym współcześnie budulcem, jakim jest wiklina, już za kilka lat mają szansę stać się wziętym architektami.
Organizatorem warsztatów jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej we współpracy z  Institute of Architecture and Planning z  Vaduz (Lichtenstein), który jest koordynatorem  całego projektu.  Do programu przystąpiły również wydziały architektury uczelni wyższych z Brukseli, Amsterdamu, Kopenhagi, Trondheim i Barcelony.
Międzynarodową ekipę wspiera w pracy na Żuławach Klub Nowodworski oraz Lokalna Grupa Działania Żuławy i Mierzeja. Galeria zdjęć>>
 

Udostępnij tę informację:

Facebook
Twitter
Pinterest

Chcesz więcej?